Borsa Yorumları

Son 5 Yılda Temettülerini Düzenli Artıran Şirketler

Temmuz 3, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Son 5 Yılda Temettülerini Düzenli Artıran Şirketler

Piyasalar enflasyondaki (TÜFE) hafif düşüşü kutlasa da geçmiş deneyimler bize enflasyonun beklenenden daha kalıcı olabileceğini gösteriyor.

Birçok mal ve hizmetin değişimini ölçen ABD tüketici fiyat endeksi, aylık yalnızca 0,1% artarak yıllık enflasyon oranını nisan ayındaki 4,9%’dan mayısta 4%’e düşürdü. Bu durum, fiyat baskılarının biraz hafiflediğini ancak tüketicilerin hala zorluk çektiğine işaret ediyor olabilir.

📚 Peki, bu baskıcı enflasyon karşısında neler yapılabilir? Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye göre değişir tabii ama yine de temettü hisselerine bakmak faydalı olabilir. 

Buna paralel olarak, son beş yılda temettülerini artıranlar, en az 5% temettü getirisi sağlayan, 12 aylık ortalama hedef fiyatında 20%’nin üzerinde artış beklenen ve izlendikleri analistlerin en az 40%’ından “AL” notu almış bazı hisseleri inceledik. 

İşte bu hisseler:

  • Pioneer Natural Resources (PXD)
  • Devon Energy (DVN)
  • Fifth Third (FITB)
  • Fidelity National Financial (FNF)

🛢️ ABD’li Pioneer Natural Resources ve Devon Energy, listedeki en yüksek temettü getirisi sunan şirketler olarak öne çıkıyor. Her iki şirket de 10%’dan fazla temettü getirisi sunuyor. Ayrıca Devon, 33% ile analistlerin en çok artış beklediği hisse. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC