Borsa İstanbul

Söke Un / Ulusoy: Fabrikalarımızın Elektriğini Kendimiz Üreteceğiz

December 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Söke Un / Ulusoy: Fabrikalarımızın Elektriğini Kendimiz Üreteceğiz

Söke Un (SOKE) Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, montajı tamamlanan GES projesi hakkında açıklama yaptı. Ulusoy tesisin tamamlandığını ve faaliyete geçirmek için başvuru yapıldığını belirtti.

Bloomberg HT yayınına katılan Ulusoy GES’e ilişkin olarak “2024’ün ilk çeyreğinde kabul almamızla birlikte tüm fabrikalarımızın elektrik tüketimini kendimiz üreteceğiz. Bu da brüt kar marjı ve FAVÖK marjına yansıyacak. Elektrik fiyatlarıyla baktığımızda 2-2,5% maliyete denk gelmiş oluyor” dedi.

“2024’ün İlk Yarısında Kurabiye Tesisini Devreye Almayı Planlıyoruz”

Ulusoy devam eden yatırımlara ilişkin olarak “2024’ün ilk yarısında unlu mamüller sektöründe kurabiye tesisinin lansmanını yapıp, devreye almayı planlıyoruz. Buğday depolama tesisi ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Ulusoy 2023’ün yatırımlar konusunda olumlu geçtiğini vurgulayarak “2024 yatırımlarımızın sonuçlarını kademe kademe almayı beklediğimiz bir yıl” ifadelerini kullandı.

“Asgari Ücretteki Artışın Bilançomuza Önemli Etkisi Olmaz”

Ulusoy, 2024 için 17 bin 2 lira olarak açıklanan asgari ücretin, şirketin bilançosunda önemli bir etki yaratmayacağını belirtti. Ulusoy, asgari ücretin yılda bir kez belirleneceğinin açıklandığını hatırlatarak “İlk 2 çeyrekte maliyetleri yukarı çektikten sonra normalleşme olacaktır” dedi.

Söke Un / Ulusoy: Fabrikalarımızın Elektriğini Kendimiz Üreteceğiz

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT