Snowflake Hisseleri Bir Kar Topu Gibi Giderek Büyüyebilir

June 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Snowflake Hisseleri Bir Kar Topu Gibi Giderek Büyüyebilir

Kilit Noktalar:

  • Snowflake (SNOW) hisseleri son 3 aydır -mart ayından itibaren- yaklaşık 35,5% düşüş yaşadı. 
  • Fakat şirket özellikle geçtiğimiz haftadan (16 Haziran haftası) itibaren kayıplarının bir kısmını geri aldı ve bir haftada yaklaşık 20% yükseliş gösterdi.
  • JP Morgan analisti Mark Murphy, perşembe günü yaptığı bir açıklamada, Snowflake (SNOW) hisselerinin ileride yükseliş göstermeye devam edeceğini söyledi. 
  • Murphy, JP Morgan’ın yaptığı bir araştırmaya dayanarak yatırımcıların Snowflake şirketini “mükemmel bir konumda” gördüğünü söyledi. (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz hisselere sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

JP Morgan analisti Mark Murphy, geçtiğimiz haftalarda Snowflake (SNOW) hisseleri üzerine notunu yayınladı. Analist, yaptığı açıklamada, Snowflake hisselerinin önümüzdeki dönemde yükseliş göstermeye devam edeceğini söyledi. 

Analist, Snowflake (SNOW) hisselerine dair notunu “NÖTR”den “YÜKSEK AĞIRLIK”a yükseltti ve hedef fiyat tahminini 165 dolar olarak yineledi. 

Analistin Şirkete Dair Görüşleri

Analist Mark Murphy, Snowflake’in maddi serbest nakit akışı açısından bir dönüm noktasına ulaştığından giderek emin olduğunu ve olumlu bir sürpriz yapma potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca Snowflake hisselerinin kasım ayında 400 dolardan fazla fiyatlandırıldıkları zamandan büyük bir indirimle işlem gördüğünü kaydetti. Snowflake’in bugünkü (24 Haziran 2022) hisse fiyatı ise, Eylül 2020’deki 120 dolarlık halka arz fiyatından yalnızca 20 dolar yüksek.

JP Morgan’ın Snowflake üzerindeki tahminini yükseltmesi, “Vizyonlarıyla yatırımcıları en çok etkileyen şirketler” başlığı ve 142 kişiyle yaptığı bir anketi sonuçlandırdıktan sonra geldi. Murphy, JP Morgan’ın yaptığı bu araştırmaya dayanarak yatırımcıların Snowflake şirketini “mükemmel bir konumda” gördüğünü söyledi. 

Analist aynı zamanda şirketin, 2023 mali yılı için pozitif nakit akışı sergileyerek yatırımcısına  “çekici bir risk/ödül dinamiği oluşturuyor” diye de ekledi. 

Snowflake Hisseleri Bir Kar Topu Gibi Giderek Büyüyebilir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı