Borsa Haberleri

SMRTG: 2024 için 13,5 Milyar TL Ciro Hedefliyoruz

Mart 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
SMRTG: 2024 için 13,5 Milyar TL Ciro Hedefliyoruz

Smart Güneş Enerjisi (SMRTG) Yönetim Kurulu Başkanı Halit Demirdağ, 2023 için hedefledikleri 6,5 milyarlık ciro hedeflerini geçeceklerini ifade etti. Demirdağ, 2024 için ciro hedeflerinin ise 13,5 milyar lira olduğunu ifade etti.

Demirdağ, şirketin 2023’ü 2,5 milyar TL yatırımla tamamladığını ve 2024’te 2 milyar TL yatırım planladıklarını belirterek, “Borçlarımızın neredeyse tamamı yatırımlardan geliyor” dedi. Demirdağ, şirketin Türkiye, ABD ve Avrupa’da yatırım planları olduğunu ve bu konuda ciddi fizibilite çalışmaları yapıldığını belirtti.

“Her yıl 20 Milyon Dolar FAVÖK Getirecek Yatırımı Hayata Geçiriyoruz”

Yurt içinde şu ana kadar 2 bin megavatlık proje geliştirdiklerine dikkat çeken Demirdağ, “Niğde-Bor’da her yıl 20 milyon dolar FAVÖK getirecek bir yatırımı hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Hücre fabrikası yatırımı hakkında da bilgi veren Demirdağ, söz konusu yatırımın gecikmeli şekilde tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Demirdağ “Şu an montaj aşamasındayız, hücre yatırımımız için bitmiş diyebiliriz” diye konuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT