BIST Şirket Haberleri

Smart Güneş İle Girişim Elektrik’ten 9,5 Milyon Dolarlık Anlaşma

January 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Smart Güneş İle Girişim Elektrik’ten 9,5 Milyon Dolarlık Anlaşma

Borsa İstanbul’da işlem gören Girişim Elektrik ile Smart Güneş Teknolojileri satış sözleşmesi imzaladı.

Girişim Elektrik, yurt içi Güneş Enerji Santrali projelerinde kullanmak için Smart Güneş Teknolojileri şirketinden 9,5 milyon dolarlık güneş paneli alımı gerçekleştirdi.

Smart Güneş Teknolojileri; Gebze, Kocaeli’deki üretim tesisinde arazi ve çatı güneş enerjisi santrallerinde kullanılmak üzere kristal silikon hücre bazlı yüksek verimli FV (fotovoltaik) güneş paneli üretiyor.

Bu doğrultuda Girişim Elektrik, büyük projelerinde kullanmak üzere Smart Güneş Teknolojileri’nin güneş panellerinden faydalanacak. 

Smart Güneş İle Girişim Elektrik’ten 9,5 Milyon Dolarlık Anlaşma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı