Borsa Haberleri

Smart Güneş Enerjisi’nden (SMRTG), Yeni Anlaşma

February 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Smart Güneş Enerjisi’nden (SMRTG), Yeni Anlaşma

Smart Güneş Enerjisi (SMRTG), iştiraki olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları’nın yurt içinde faaliyet gösteren iki müşterisi ile anlaşma imzaladığını açıkladı.

Şirketten KAP’a bildirilen açıklamaya göre anlaşma, proje geliştirme, mühendislik, tedarik ve kurulumu kapsıyor.

Anlaşma bedelinin ise KDV hariç 3,1 milyon dolar tutarında olduğu ifade edildi. Açıklamada söz konusu anlaşmanın hasılata ve ciroya “olumlu” katkı sağlayacağı belirtildi.

Şirketin bugünkü anlaşmasıyla birlikte toplam iş sözleşmelerinin tutarı 10,9 milyar lira değerine ulaştı.

SMRTG, son anlaşmalarını 26 Aralık 2023 ve 24 Kasım 2023 tarihinde açıklamıştı. Bu anlaşmaların tutarları ise sırasıyla 16,1 milyon dolar ve 42,05 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmişti.

Smart Güneş Enerjisi'nden (SMRTG), Yeni Anlaşma

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP