Borsa Yorumları

Siber Güvenlik Hisseleri için Artış Kapıda

May 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Siber Güvenlik Hisseleri için Artış Kapıda

Analist Philip Ripman, siber güvenliğin şu an yatırımcılar için büyük fırsatlar sunan alanlardan biri olduğunu düşünüyor. 

Başta siber güvenlik olmak üzere piyasadaki birçok alanın şu an oldukça çekici olduğunu düşünüyorum” diyen Ripman, siber güvenliğin henüz “ciddi bir büyüme görmediğini” de ekliyor. 

🤖 Global X’in Cybersecurity ETF’i yılbaşından bu yana 9% yükseldi. Bu oran, S&P 500 performansına yakın olsa da aynı dönemde 20% yükselen Nasdaq’ı henüz yakalayamamış. 

Hangi hisseler? Sürdürülebilirliği odağına alan Ripman, Palo Alto Networks (PANW) ve Crowdstike (CRWD) için oldukça boğa (artış beklentisi) konumunda. Ripman, “Bu şirketler daha da büyümek için çok iyi konumlanmış.” diyor. 

Palo Alto’nun “eski bir iş modeli olduğunu” düşünen Ripman, yine de şirketin kendisinden küçük şirketleri alarak portföyünü güçlendirmeye hazırlandığını söyledi. 

Öte yandan Crowdstrike’ın gelecek 5-10 yıl içinde ciddi bir büyüme kaydetmesini bekleyen Ripman “Crowdstrike tüm güvenlik ihtiyaçlarınız için gidebileceğiniz bir yer.” diyor. 

  • Yılbaşından bu yana 37% artış gören Palo Alto hissesine, şirketi takip eden analistlerin 77%’si “AL” notu veriyor. 
  • Crowdstrike ise aynı dönemde 30% yükseldi ve analistlerin 76%’sından “AL” notu aldı. 

Büyük isimlere veda: Ripman, ilerleyen dönemlerde resesyona bağlı olarak piyasalarda bir çekilme bekliyor. Ve ABD hisse piyasasının birkaç piyasa değeri yüksek (mega cap) şirket tarafından yönlendirildiğini belirterek, “Bu dört beş şirketin performansı olmadan piyasanın performansı çok daha farklı olurdu.” diyor. 

🚀 Apple (AAPL), Microsoft (MSFT), Nvidia (NVDA), Meta Platforms (META), Tesla (TSLA), Amazon (AMZN) ve Alphabet (GOOGL) yılın ilk çeyreğinde S&P 500’deki toplam getirinin 95’inden sorumluydu. 

Ripman, söz konusu hisselerin hiçbirine sahip değil. Aksine, “gelecek yıllarda önemi artacak” hisselere odaklanmış durumda. 

Siber Güvenlik Hisseleri için Artış Kapıda

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC