BIST Şirket Haberleri

Selva Gıda (SELVA)’dan Makarna Üretimine Dev Yatırım

Eylül 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Selva Gıda (SELVA)’dan Makarna Üretimine Dev Yatırım

Selva Gıda, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, İtalyan Fava Spa firmasıyla 3 milyon avroluk bir makarna üretim hattı yatırımı sözleşmesi imzaladığını duyurdu. 

Kapasite ve Devreye Alınma Zamanı 🏭

Bu sözleşmeyle birlikte, 4.000 kg/h (31.000 ton/yıl) kapasiteli bir kısa kesme makarna üretim hattının kurulacağı belirtildi. Üretim hattı, eylül 2024’te devreye alınacak. Mevcut 62.000 ton/yıl olan makarna üretim kapasitesi, yeni hattın devreye alınmasıyla 93.000 ton/yıl’a yükselecek. Bu, üretim kapasitesinde yaklaşık 50%’lik bir artış demek.

Toplam Yatırım Miktarı 🎯

Firma, yaptığı açıklamada “Makarna Üretim Hattı, Makarna Paketleme ve Kolileme Makinaları, Destek Ekipmanları” gibi kalemlerle birlikte toplam yatırım tutarının 7,5 milyon avro olmasının planlandığını belirtti.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP