Borsa Haberleri

Say Yenilenebilir Enerji’den GES Yatırımı Kararı

March 6, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Say Yenilenebilir Enerji’den GES Yatırımı Kararı

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS), sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımı kararı aldı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre söz konusu GES, yatırımı devam eden fabrika binasına kurulacak. Şirket, bu kapsamda elektrik giderleri için yeşil enerji kaynaklarından yararlanmak ve karbon ayak izini azaltmayı hedefliyor.

Açıklamaya göre bahse konu yatırım ile elektrik enerjisi tüketiminin tamamı kurulacak olan GES’ten karşılanacak ve işletme maliyetlerinde azaltıcı etki yaratacak.

İlgili yatırımının toplam bütçesinin yaklaşık 600 bin avro değerinde olacağı tahmin ediliyor.

Say Yenilenebilir Enerji'den GES Yatırımı Kararı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP