BIST Şirket Haberleri

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS), Yatırım Planını Açıkladı

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS), Yatırım Planını Açıkladı
Google News Icon Takip Et

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS) Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında 10.000 metrekarelik bir fabrika yatırımına ek olarak yeni makine ve ekipman yatırımları yapma kararı alındı. 🏭

Yatırım Maliyeti ve Süresi ⏳💰

Planlanan yatırımların maliyetinin yaklaşık 280 milyon TL olacağı belirtildi. Ayrıca tüm yatırımların 2024 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Üretim Kapasitesinde Büyük Artış 📈

Bu yatırımların tamamlanmasıyla birlikte Say Yenilenebilir Enerji’nin üretim kapasitesinin 200%’e yakın bir oranda artması bekleniyor. Bu, şirketin yenilenebilir enerji sektöründeki konumunu daha da güçlendireceğine işaret ediyor.

Yatırım Teşvik Belgesi Başvurusu 📜

Şirket, bu önemli yatırımlar için Yatırım Teşvik Belgesi başvurusunda bulunmayı planlıyor. Süreçle ilgili gelişmeler, yatırımcılar ve kamuoyuyla paylaşılacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP