Borsa Haberleri

SASA’nın Paya Dönüştürülebilir Borçlanma Aracını Erdemoğlu Holding Aldı

January 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
SASA’nın Paya Dönüştürülebilir Borçlanma Aracını Erdemoğlu Holding Aldı

Erdemoğlu Holding, Sasa Polyester’ın (SASA), SPK onayı ardından ihraç ettiği şarta bağlı paya dönüştürülebilir borçlanma aracını satın aldı.

SASA tarafından KAP’a bildirilen açıklamada; Erdemoğlu Holding tarafından Türkiye dışında yerleşik nitelikli kurumsal yatırımcılara satılan pay miktarına (66.937.802 adet ) denk gelecek ve borçlanma aracının dönüştürülmesinde esas alınacak dönüştürme fiyatının işlemdeki pay fiyatına (53,00 TL) eşit olacak” şekilde belirlenmesi yönündeki talebin SPK tarafından onaylandığını belirtildi.

Erdemoğlu Holding’ten yapılan açıklamada; satın alınan şarta bağlı dönüştürülebilir payların, SASA’nın 30 Haziran 2024 tarihli finansal tablolarında Net Finansal Borçların, Amortisman, Faiz ve Vergi Öncesi Kazanca oranının 1%’nin üzerinde olması durumunda, yeni ihraç edilmiş SASA paylarına dönüştürüleceği belirtildi.

Holding ayrıca açıklamasına “Dönüşüm, SASA paylarının 19 Ocak 2024 Cuma günkü kapanış fiyat seviyesinin yaklaşık yüzde 40 üzerinde bir fiyattan gerçekleşecektir.” ifadelerini ekledi.

SASA'nın Paya Dönüştürülebilir Borçlanma Aracını Erdemoğlu Holding Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Foreks