Borsa Haberleri

Sasa Polyester (SASA), Tahsisli Sermaye Artırımı Yapacak

February 9, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Sasa Polyester (SASA), Tahsisli Sermaye Artırımı Yapacak

Sasa Polyester (SASA), nakdi ve tahsisli sermaye artırımı kararı aldı. Şirket, sermaye artırımı sonrasında çıkaracağı yeni payları hakim ortağı Erdemoğlu Holding’e satacak.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre Sasa sermayesini 5,3 milyar TL’den, 4,3 milyar TL satış hasılatı elde edilecek şekilde artıracak.

Sermaye artırımı ile çıkarılan yeni paylar, her biri 0,01 TL (bir kuruş) itibari değerde nama yazılı, imtiyazsız ve borsada işlem görebilir nitelikte olacak.

Elde Edilen Fon Nerede Kullanılacak?

Sasa Polyester’dan yapılan açıklamada sermaye artırımından elde edilecek fonun; 2,2 milyar TL’sinin yatırımların finansmanında, 1,7 milyar TL’sinin kredi ödemelerinde, 436,5 milyon TL’sinin ise işletme sermayesinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

Sasa Polyester (SASA), Tahsisli Sermaye Artırımı Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP