Borsa Haberleri

SASA, Pay Geri Alım Programı Başlattı

Mart 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
SASA, Pay Geri Alım Programı Başlattı

Sasa Polyester (SASA), piyasada sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak amacı ile pay geri alım programı başlattığını duyurdu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre şirketin iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak olan azami fon tutarının 2 milyar TL olmasına karar verildi. Bu kapsamda geri alınacak pay sayısı da bu tutarı geçmeyecek şekilde belirlenecek.

Geri alım programının azami süresinin ise 3 yıl olarak belirlenmesine karar verildi.

Pay Geri Alımı Nedir?

Hisse geri alımı, şirketlerin paylarının değerini artırmak için piyasalarda işlem gören hisselerini toplamasıdır. Şirketler, hisselerindeki değer düşüşlerine ve büyüme rakamlarına bağlı olarak ihraç ettikleri payları geri alma hakkına sahiptir. Bu geri alımlar, piyasadan ya da doğrudan hissedarlardan gerçekleştirilir.

Geri Alım hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti