BIST Şirket Haberleri

Sasa 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Planı için Sözleşme İmzaladı

Ocak 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sasa 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Planı için Sözleşme İmzaladı

SASA Polyester, Adana Yumurtalık arazisindeki 1,5 milyar dolarlık Propilen (PDH tesisi) Üretim Tesisinin kurulması için Honeywell UOP şirketi ile lisans ve teknik hizmet garanti sözleşmesi imzaladı.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamaya göre, yatırım 2026 yılının ilk yarısında devreye girecek ve ciroya katkısı 1,2 milyar dolar olacak.

Honeywell UOP kimdir?

Honeywell UOP, petrol rafinerisi, petrokimya ve gaz işleme endüstrileri için proses teknolojileri, katalizörler, adsorbanlar, ekipman ve danışmanlık hizmetlerinin önde gelen uluslararası tedarikçisi ve sağlayıcısıdır.

Daha önce Tüpraş’ın, dizel üretimini artırmak için teknolojisini geliştiren Honeywell UOP, petrol ve gaz, rafineri, petrokimya, kimya ve diğer sektörlere yönelik otomasyon kontrolü, enstrümantasyon ve mühendislik hizmetleri de sunmaktadır.

Sasa 1.5 Milyar Dolarlık Yatırım Planı için Sözleşme İmzaladı

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti