Borsa Haberleri

Sanica Isı, İlave GES Yatırımına Başladı

Sanica Isı, İlave GES Yatırımına Başladı
Google News Icon Takip Et

Sanica Isı (SNICA), Elazığ’daki boru fabrikasında yer alan mevcut çatı güneş enerjisi santraline (GES) ilave yatırım çalışmasına başladı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre yapılacak ek yatırım kapsamında 3,63 MWp güç kapasiteli bir GES inşası gerçekleştirilecek. İlave GES’in 1 Mayıs 2024’te üretime geçmesi planlanıyor.

Diğer yandan şirket, söz konusu yatırım için daha önce 2,2 milyon dolar olarak açıkladığı tutarın, daha düşük maliyet ile 1,4 milyon dolara gerçekleştirileceğini belirtti.

Bu yatırımla birlikte şirketin kurulu gücü; daha önce Akhisar ve Elazığ fabrikalarında kurulu 6,5 MW ile 10,13 MW’a ulaşacak.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP