Google

Samsung Elden Gidiyor: Alphabet Hisseleri Düşüşte!

April 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Samsung Elden Gidiyor: Alphabet Hisseleri Düşüşte!

Güney Koreli tüketici elektroniği üreticisi Samsung’un cihazlarında varsayılan arama motorunu Google yerine Bing yapmaya hazırlandığı iddiaları, Google’ın (GOOG) ana şirketi Alphabet’te (GOOGL) panik yarattı. 

The New York Times’a ulaşan bir nota göre, Samsung’un varsayılan arama motorunda Google yerine Bing’i tercih etmesi, Alphabet gelirleri için 3 milyar dolar kayıp anlamına geliyor. 

Samsung’un arama motoru olarak Bing’i tercih edeceği söylentileriyle Alphabet hisseleri, bugün açılış öncesinde 3% değer kaybederken, Microsoft hisseleri 1,5% yükseldi.

Neden Bing? Microsoft (MSFT), Bing’i ChatGPT yapay zekâ asistanı ile güçlendirerek, arama motorunu kullanıcıyla sohbet edebilecek bir platform haline getirdi. Yapay zekâ entegrasyonu, kullanıcı deneyimini iyileştirebileceği için şirketlere göre haliyle büyük bir önem taşıyor. 

Haliyle Google da yapay zekâ rekabetinde elini güçlendirmek için adımlar attı. Google ne yaptı, ben görmedim diyorsan seni Google, Yapay Zekâ Asistanı Magi ile Rekabeti Kızıştıracak! başlıklı içeriğimize alalım. 

Samsung Elden Gidiyor: Alphabet Hisseleri Düşüşte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: ZeroHedge