Google

Google, Yapay Zekâ Asistanı Magi ile Rekabeti Kızıştıracak!

April 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google, Yapay Zekâ Asistanı Magi ile Rekabeti Kızıştıracak!

Güney Koreli tüketici elektroniği devi Samsung’un varsayılan arama motoru Google’ı (GOOG) Microsoft’un (MSFT) Bing’i ile değiştirmeyi düşündüğü haberleri, görünen o ki Google’ı harekete geçirmiş. 

Google, yeni asistanı Magi ile arama motorunda yapay zekâ yardımıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını tahmin ederek daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor. 

Şirket bünyesinde 160’tan fazla Google çalışanının dahil olduğu Magi asistanının ABD’de 1 milyon kullanıcıya ve 2023’ün sonunda toplam 30 milyon kullanıcıya sunulması bekleniyor. 

Google, Yapay Zekâ Asistanı Magi ile Rekabeti Kızıştıracak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The New York Times