Borsa Haberleri

Salesforce’dan Yeni Üretici Yapay Zekâ Araçları

Temmuz 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Salesforce’dan Yeni Üretici Yapay Zekâ Araçları

Salesforce (CRM) hisseleri, şirketin duyurduğu yeni üretici yapay zekâ araçlarıyla açılışta 3%’ün üzerinde yükseldi. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Sales GPT ve Service GPT isimli araçların kullanıcı başına aylık 50 dolar fiyata sahip olduğu belirtildi. 

Salesforce, “Kullanım arttıkça, müşteriler satış ve hizmet ekipleri için kurumsal genişleme paketleri de satın alabilirler.” dedi. 

Şirket mart ayında; üretici yapay zekâ teknolojisini satış, hizmet, pazarlama ve ticaret dahil olmak üzere şirketin her yönüne entegre edeceğini söylemişti. Yeni yapay zekâ araçlar da Salesforce’un sözünü tutmaya niyetli olduğunu gösteriyor diyebiliriz. 

Microsoft’a rakip mi olacak? Salesforce’un araçlarına yönelik açıklamaları, Microsoft’un (MSFT) kendi üretici yapay zekâ aracı Copilot hizmetlerinin fiyatlarını açıklamasından bir gün sonra geldi. Microsoft, Wall Street analistlerini etkileyen bir kararla, Office’e eklenti olarak kullanılacak Copilot’un aylık fiyatını 30 dolar olarak duyurmuştu

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti