Borsa Haberleri

Salesforce, OpenAI Çalışanlarına İş Teklif Etti

November 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Salesforce, OpenAI Çalışanlarına İş Teklif Etti

Salesforce (CRM) CEO’su Marc Benioff, geçen hafta OpenAI yönetim kurulunun sürpriz bir şekilde Sam Altman’ı görevden almasının ardından OpenAI’deki görevlerinden istifa edenleri derhal işe almayı teklif etti.

Salesforce, OpenAI Çalışanlarına İş Teklif Etti

OpenAI draması, Microsoft (MSFT) CEO’su Satya Nadella’nın dün sürpriz bir hamleyle Sam Altman’ı şirketin yapay zekâ bölümünün başına getirmesiyle sonlanacak sanıyorduk ancak görünüşe göre OpenAI çalışanlarının yönetim kuruluyla henüz işi bitmedi. 

OpenAI çalışanlarının neredeyse tamamı, dün yönetim kuruluna yazdıkları bir mektupta mevcut yönetim kurulu üyeleri istifa etmediği takdirde, şirketin en büyük yatırımcısı Microsoft’a geçeceklerini söyledi. 

Aralarında kurucu ortak Ilya Sutskever’in de bulunduğu on iki üst düzey çalışan tarafından imzalanan mektubun ardından OpenAI’da işler iyice karıştı. 

Tabiri caizse fırsattan istifade Salesforce CEO’su Benioff dün X hesabında yaptığı bir paylaşımda Salesforce’un OpenAI’dan ayrılan tüm araştırmacılara uygun bir tazminat sağlayacağını söyledi.

CEO’nun bu teklifi, çalışanların Silvio Savarese yönetimindeki Salesforce Einstein Trusted AI isimli yapay zekâ araştırma ekibine katılmaları yönünde. Benioff ayrıca OpenAI ekibinden ayrılmaları durumunda göçmenlik vizeleri tehlikeye giren çalışanlara da destek olunacağını belirtti. 

Salesforce, OpenAI Çalışanlarına İş Teklif Etti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak:X