Borsa Yorumları

Salesforce Hisselerinde 20%’nin Üzerinde Yükseliş Beklentisi – Morgan Stanley

January 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Salesforce Hisselerinde 20%’nin Üzerinde Yükseliş Beklentisi – Morgan Stanley

Morgan Stanley’den yapılan açıklamada, yakın zamanda gerçekleştirdiği yeniden yapılanma ve aktivist yatırımcı katılımı nedeniyle önümüzdeki birkaç yıl içinde Salesforce (CRM)’un hisse başı kazancında 20% veya daha fazla artış olabilir.

Bir bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan Weiss, “Şirketin büyük işletmelere ilişkin ön büro alanındaki rekabet gücü göz önüne alınarak yaptığımız tahminlerde, Salesforce için şu potansiyelleri öngörüyoruz: 13% [2023-2027 döneminde yıllık bileşik büyüme oranı] olarak ölçtüğümüz pazar büyümesine geri dönüş potansiyeli, genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri (GAAP) dışı faaliyet kâr marjlarını 30%’un oldukça üzerine çıkarma potansiyeli ve büyük sermayeli yazılım ortalamasına daha uyumlu işlem çarpanlarına dönüş potansiyeli” ifadelerini kullandı.

Salesforce (CRM) hisseleri açılış öncesi işlemlerde 0,8% düşerken Adobe (ADBE) ve Microsoft (MSFT) gibi diğer bulut bilişim şirketleri kademeli olarak düşüş kaydetti.

Satışlardaki potansiyel artışlara, aşırı gayrimenkul varlığına ve gerçekleştirdiği satın alımların şirketin iş modeline daha iyi entegre olabilmesi potansiyeline atıfta bulunan Weiss ayrıca, CEO Marc Benioff liderliğindeki şirket yönetiminin kârlılığa gün geçtikçe daha fazla odaklandığını ve zorlu bir süreç olsa da bunun “verimliliği artırmak için hâlâ önemli bir fırsat” olduğunu kaydetti.

Weiss bunun yanı sıra ValueAct, Starboard ve Elliott Management dâhil olmak üzere yakın zamanda gerçekleşen aktivist yatırımcı katılımının, yapısal değerine daha kolay ulaşma konusunda şirkete yardımcı olabileceğini vurguladı.

Weiss, “Salesforce 10-15% civarında bir gelir [bileşik yıllık büyüme oranı] seviyesine dönüşün ve sürekli olarak artan faaliyet kâr marjlarının simgelediği ve 20+% seviyesinde hisse başı kazanç büyüme profili sağlayan bu yeni sürece girdiğinden, sürekli genişleyen bir yatırımcı grubu açısından muhtemelen ilginçleşen cazip bir risk/ödül ortamı öngörüyoruz.” diye ekledi.

Salesforce Hisselerinde 20%’nin Üzerinde Yükseliş Beklentisi - Morgan Stanley

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha