Borsa Yorumları

Sağlam Bilançolarla Güçlü Büyüme Sunan Yazılım Hisseleri

Sağlam Bilançolarla Güçlü Büyüme Sunan Yazılım Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Broadcom (AVGO) ve Nvidia (NVDA) gibi çip üreticileri yapay zekâ çılgınlığından en çok yararlanan isimler olsa da yüksek faiz oranlarına rağmen güçlü temellere sahip yazılım şirketleri, bu teknoloji trendinin göz ardı edilen kazananları olabilir. 

Bu göz ardı edilen kazananları bulmak için yaklaşık 147 yazılım şirketini inceleyen Canaccord Genuity, yalnızca dördünün önümüzdeki 12 ay için 25% veya daha fazla gelir artışı öngördüğünü ve son 12 ayda en az 50% oranında serbest nakit akışı artışı sağladığını tespit etmiş.

Bu isimlerden bazılarını aşağıda daha detaylı inceledik:

  • Monday. com (MNDY)
  • GitLab (GTLB)
  • Klaviyo (KVYO)
  • SentinelOne (S)
  • ServiceNow (NOW)

🔎 Listedeki en iyi dört isim arasında yer alan GitLab’in son 12 aylık marjinal serbest nakit marjı 93% civarında ve önümüzdeki 12 ay için 25’lik bir büyüme tahminine sahip.

Hisse bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 16% düşmüş olsa da Canaccord büyümenin devam edeceğini düşünüyor. GitLab’ın gelir artışını sürdürme kabiliyetine atıfta bulunan yatırım bankası, şirket “büyük bir yazılım dağıtım pazarına ölçeklendikçe” işletme kaldıracının gerçekleşmesini bekliyor.

Cannacord’un GitLab için belirlediği 65 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin pazartesi günkü kapanışına göre 22%’lik bir artış öngörüyor.

🔎 Canaccord’un listesindeki yüksek kaliteli isimlerden biri olarak adlandırılan Monday .com, 91%’lik bir serbest nakit akışı marjına sahip ve 28% gelir artışı öngörüyor. Canaccord, şirketin “sınıfının en iyisi” serbest nakit akışının itici güçleri olarak yüksek GAAP dışı brüt marjlarını, dayanıklı büyümesini ve son 12 aydaki sağlıklı serbest nakit akışı kaldıracını gösterdi.

Canaccord, Monday .com’un ucuz olduğunu düşünmese de hissedeki “yukarı yönlü momentum” ve henüz büyüme üzerinde etkisi olmayan yeni açıklanan fiyatlandırma planları nedeniyle büyümenin devam etmesini bekliyor.

Wall Street’in bir başka köşesinde de Barclays Canaccord’un bu görüşünü paylaşıyor. Banka, kısa süre önce hisseyi “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ile izlemeye başladı. Ayrıca Barclays’in 275 dolarlık hedef fiyatı, önümüzdeki 12 ay içinde hissede 11% artış ima ediyor.

🔎 SentinelOne da Canaccord’un listesinde en üst sıralarda yer aldı. Canaccord, SentinelOne’ın “uzun vadeli seküler bir kazanan” olduğuna inanıyor çünkü şirket kendisini veri odaklı bir güvenlik platformu olarak konumlandırdı.

Canaccord hisseyi “AL” notu ve 23 dolar seviyesinde bir hedef fiyatla değerlendiriyor. Bu da bu yıl şimdiye kadar 26% değer kaybeden hisse için yaklaşık 13% artış anlamına geliyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC