BIST Şirket Haberleri

Sabancı Holding’den Temettü ve Yatırım Kararı!

January 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Sabancı Holding’den Temettü ve Yatırım Kararı!

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, Davos Zirvesi’nde şirketin temettü politikası ve yatırım süreciyle ilgili Bloomberg HT’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Alper, yatırım süreciyle ilgili, “Önümüzdeki 5 yılda, son 5 yılda yaptığımız yatırımın iki katını yapacağız. Bunların 25%’ini mevcut işlerimizi büyütmek ve korumak için, 75%’ini ise yeni alanlar için kullanacağız.” dedi.

Sabancı Holding’in 20 yıldır kesintisiz temettü ödediğini belirten Cenk Alper “Hisse geri alım programımızla hissemizi destekliyoruz. Şirketlerimizin değerlenmesinin süreceğini düşünüyoruz. Hedefimiz iskonto oranını aşağı çekmek. Temettü politikasında bu sene de yüzde 5-20 bandında bir dağıtım yapacağız.” diyerek Sabancı Holding’in 2023 yılında da temettü ödemesi yapacağını yatırımcılarına duyurdu.

Sabancı Holding’den Temettü ve Yatırım Kararı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı