Borsa Yorumları

Rosenblatt’tan Yılın 2. Yarısı için Hisse Seçkisi

Temmuz 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Rosenblatt’tan Yılın 2. Yarısı için Hisse Seçkisi

Rosenblatt Securities, yatırımcılar için yılın ikinci yarısına yönelik olumlu beklentilere sahip.

Rosenblatt analistleri, enflasyonun inatçı bir şekilde yüksek seyretmeye devam etmesine rağmen, fiyat baskıları kapsamında mevcut eğilimi “hisseler için olumlu” olarak değerlendiriyor.

Yatırımcıların 2023’ün önümüzdeki altı ayında büyüme görebileceği alanları araştıran analistlerin listesinin büyük bir kısmını teknoloji ve yapay zekâ hisseleri oluşturuyor.

Rosenblatt’tan Michael Kiernan öncülüğündeki analistler “Teknolojinin piyasayı güçlendirmeye devam etmesini bekliyoruz ve ayrıca yapay zekâ coşkusunun aşırı abartılmadığına inanıyoruz. Yatırımcıların risk iştahı endişe duvarına tırmanmaya devam ettikçe, bu rallinin bolca yolu olduğunu düşünüyoruz.” diyor.

İşte Rosenblatt listesinde öne çıkan bazı hisseler:

  • Harmonic (HLIT)
  • Lions Gate Entertainment (LGF.B)
  • Advanced Micro Devices (AMD)
  • Nvidia (NVDA)

Bu yıl yatırımcıların yapay zekâ hisselerine yönelik heyecanıyla, AMD ve Nvidia’nın listede yer almaması sürpriz olmamalı. Rosenblatt, her iki hisseye de “AL” notu veriyor ve hisselerin 12 aylık ortalama hedef fiyatları Nvidia için 41% ve AMD için 73%’lük bir artışa işaret ediyor. 

Analistler, “Bizce, AMD’nin hisse kazanç hikayesi önümüzdeki 2-3 yıl boyunca sürdürülebilir bir seyirde. Fiyat hedefimiz olan 200 dolar, 20’lerdeki fiyat/kazanç oranıyla destekleniyor.” yorumunu yapıyor.

Medya ve eğlence sektöründe Lions Gate Entertainment, Rosenblatt listesine hisse başına 17 dolar fiyat hedefi ile girdi. Bu tahmin, hissenin pazartesi günkü 8,24 dolarlık kapanışa göre 100%’den fazla bir artış anlamına geliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC