Borsa Haberleri

Resesyon Hisseleri Açıklandı!

June 15, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Resesyon Hisseleri Açıklandı!

Kilit noktalar:

  • Amerika’nın önde gelen bankalarından olan Wells Fargo (WFC), yatırımcıların yavaşlayan bir ekonominin yeni manzarasına odaklanmaları gerektiğini söylüyor. 
  • Banka bu dönemde, Verizon, McDonald’s ve Coca-Cola gibi fiyatları karşılaştırmalı olarak daha stabil olan ve bir sonraki yükseliş başladığında yüksek kazanç sağlayacak bir grup defansif hisse öne çıkardı.
  • Banka, önerdiği “Durgunluk Dönemi Portföyündeki” hisse senetlerinin öneminin artacağını ve S&P 500’ün giderek daha büyük bir parçası olacağını söylüyor. 
  • Christopher Harvey liderliğindeki banka analistlerinin yer verdiği defansif hisselerin ağırlığı kamu hizmetleri, eczacılık ve temel tüketim ürünleri sektörlerinden oluşuyor. 
  • Wells’in bu portföyü oluştururken temel stratejisi ise şu şekilde: Uzun dönemli bir değerlendirme yapmak, S&P 500’ün 11 sektörünün her birinden en stabil beş hisse senedini bulmak ve bu 55 hissenin her birine 1,8%’lik eşit ağırlık vererek portföyünü tamamlamak.

Tüm dünya resesyon, stagflasyon, enflasyon, faiz vs. gibi kavramlarla genel makro analizler yaparken Amerika’nın en büyük üçüncü bankası Wells Fargo, bireysel yatırımcıların imdadına yetişti!

İşte bankanın analistlerine göre durgun denizde suyun üstünde kalmak isteyen yatırımcılar için cam simidi işlevi görecek bazı hisseler:

Resesyon Hisseleri Açıklandı!

👉  Bu listeye nasıl ulaşabilirim? Wells Fargo’nun seçtiği 55 hisseden oluşan “Durgunluk Dönemi Hisseleri” listesine Midas uygulamasındaki “Yatırımın En’leri kısmından ulaşabilirsin. 

Eğer bu tarz içerikleri “Yatırımcı okumaya doyamaz!” dersen aşağıdaki içeriklere de bir göz atabilirsin!

Resesyon Hisseleri Açıklandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı