Ekonomi ve Finans Haberleri

Resesyon Geliyor, FED 2024’e Kadar Faiz İndirmez – Wells Fargo

April 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Resesyon Geliyor, FED 2024’e Kadar Faiz İndirmez – Wells Fargo

Artan resesyon endişelerine paralel, Wells Fargo FED’in (ABD Merkez Bankası) bu yıl faiz indirimine gitmeyeceğini ancak ekonominin kaçınılmaz bir resesyonla karşı karşıya olduğunu düşünüyor. Bu da piyasaların, FED’in para politikalarında değişikliğe gideceği beklentisine ters düşen bir öngörü.

Enflasyon ve faiz oranları ekonomiyi zora soksa da Wells Fargo FED’in henüz tamamlanmamış işleri olduğunu düşünüyor. Bankaya göre politika yapıcılar enflasyonun 2%’lik hedefe yakın seyrettiğinden emin olana kadar, yani muhtemelen 2024’e kadar faizleri düşürmeyecek. 

Wells Fargo analisti Scott Wren, FED’in mayıs ve haziran toplantılarında 25 baz puan faiz artırmasını bekliyor ve “Bize göre bu bankanın ince eleyip sık dokuduğunu gösteriyor ve bu yüzden ekonomideki ve bilançolardaki durgunluğa odaklanmayı seçiyoruz” diyor. 

Wells Fargo gelecek sene için ise FED’in kredi sıkılaşmasının “şimdiye göre çok daha az” olacağı öngörüsüyle 2024’te birden fazla faiz indirimi bekliyor. 

Resesyon Geliyor, FED 2024’e Kadar Faiz İndirmez - Wells Fargo

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha