B├╝ltenler

­čôŁ Reddit, Halka Arz─▒ ─░├žin SEC Ba┼čvurusunda Bulundu

December 16, 2021 ÔÇó 2 dakika okuma s├╝resi
­čôŁ Reddit, Halka Arz─▒ ─░├žin SEC Ba┼čvurusunda Bulundu

🧐 Neler Oldu?

🗣 Bu yılki meme hisse çılgınlığı sırasında mesaj panolarıyla popülerleşen ve özellikle günlük yatırımcıların sıkça ziyaret ettiği bir platform haline gelen Reddit, uzun zamandır beklenen halka arzı için ilk adımı atarak SEC başvurusunu gerçekleştirdi.

  • Reddit; Ağustos ayında Fidelity liderliğindeki 410 milyon dolarlık büyük bir finansman turundan, 10 milyar dolar değerlemeyle ayrılmıştı.

Şirketin CEO’su Steve Huffman, New York Times’a Fidelity’nin yatırımının ne zaman ve nasıl halka arz edileceğine karar vermek için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğunu bildirdi. Şirket; çarşamba akşamı yaptığı açıklamada, halka arz için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir taslak kayıt beyanı sunduğunu açıkladı. Reddit, halka arzı için kaç adet hisse sunacağını veya fiyat aralığı gibi detayları henüz belirlemedi.

  • İyi finanse edilen şirketin bir süredir halka arz için hazır olduğuna dair işaretler söz konusuydu. Reddit; mart ayında, daha önce Snap’in halka arzını gerçekleştiren ilk CFO’su Drew Vollero’nun işe alındığını duyurmuştu.
  • Kamuya açık bilgilere göre Reddit, şu ana kadar 1,3 milyar dolar fon topladı.
­čôŁ Reddit, Halka Arz─▒ ─░├žin SEC Ba┼čvurusunda Bulundu

📌 Kısa Kısa: Reddit

  • Reddit, çeşitli topluluklarının açıkça fikirlerini beyan edebildiği bir platform olma misyonunu üstlenirken, şirket bu doğasından kaynaklı olarak nefret söylemi gibi çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalıyor. 
  • Bu yılın başlarında bir subreddit (topluluk grubu), GameStop ve AMC gibi şirketlerin hisselerindeki hareketlenmelerde oldukça söz sahibiydi. 
  • İkinci çeyrekte Reddit, 100 milyon dolarlık reklam geliri elde etti. Ağustos ayındaki son sayıma göre, site günlük 50 milyon ziyaretçi çekerken, 100.000 aktif alt topluluk grubuna ev sahipliği yaptı.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

Reddit files confidentially to go public

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı