Borsa Yorumları

RBC’nin Yılın İkinci Yarısı için Favori Hisseleri

RBC’nin Yılın İkinci Yarısı için Favori Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Üçüncü çeyrek başlarken, RBC Capital Markets 2024’ün geri kalanı için En İyi Hisse Fikirleri listesini güncelledi. 

RBC’nin listesi, analistlerinin “mevcut ortamda iyi konumlanmış” olarak gördükleri güçlü, uzun vadeli yukarı yönlü potansiyel sunan hisseleri içeriyor. 

Şirketin küresel araştırma eş başkanı Graeme Pearson’a göre, küresel hisselerden oluşan Top 30 listesi, geçtiğimiz çeyrekte MSCI Dünya Endeksi’nin 5,7%’lik kazancının hemen altında, toplam 5,2%’lik bir getiri sağladı. S&P 500 ise bu dönemde 7,3% kazandı.

Aşağıda, şirketin yılın ikinci yarısı için “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla değerlendirdiği hisseleri inceleyebilirsin:

  • Amazon (AMZN)
  • Bank of America (BAC)
  • Biogen (BIIB)
  • Chubb (CB)
  • CrowdStrike (CRWD)
  • First Solar (FSLR)
  • HEICO (HEI)
  • Illumina (ILMN)
  • PayPal (PYPL)

☀️ RBC’ye göre First Solar, gelecekteki gelir ve kâr marjlarının güçlü görünürlüğü, elverişli bir düzenleyici ortamdan yararlanmasına olanak tanıyan yerel tedarik zinciri ve güçlü bir ürün yol haritası göz önüne alındığında, rakiplerinden daha iyi bir performans gösterebilecek bir isim.

RBC, şubat ayı başında First Solar’ı şubat ayı başında izlemeye başlamış ve çatı ve kamu hizmeti güneş enerjisinin küresel dekarbonizasyondan faydalanması ve faiz oranlarının gevşediği bir ortamda talebin artmasıyla hisselerin daha iyi performans göstermeye devam etmesi gerektiğini söylemişti. 

O zamandan bu yana birçok şirket, büyük teknoloji şirketlerinin veri merkezlerine güç sağlamak için temiz enerji kaynaklarını kullanmaya çalışmasıyla yapay zekâ ile ilgili elektrik talebinin bir faydalanıcısı olarak hisse konusunda iyimserleşti.

First Solar hisseleri bu yıl şimdiye kadar 31% yükseldi ancak geçtiğimiz ay yaklaşık 16% geriledi. RBC’nin 315 dolarlık hedef fiyatı ise bu dalgalanmaları göz ardı ediyor ve hissenin önümüzdeki yıl içine 39% yükselebileceğini öngörüyor.

💻 Pearson’a göre CrowdStrike, 23,5% rallisiyle son çeyreğin En İyi 30 listesinin ikinci en iyi performans gösteren şirketi oldu.

Dahası, siber güvenlik şirketinin hisseleri, RBC’nin 420 dolarlık hedef fiyatına göre son kapanışından itibaren 7,5% daha değer kazanabilir. Hisse, bu yıl şimdiye kadar da 51% yükseldi.

Analist Matthew Hedberg bir notta, “CrowdStrike’ı hizmet olarak yazılım sunumundan ve ekstra yapılandırma veya danışmanlık gerektirmeden hızla daha fazla modül ekleme yeteneğinden yararlanan birinci sınıf bir model olarak görüyoruz.” dedi.

Hedberg, CrowdStrike’ın yeni ürünler piyasaya sürebileceğini ve özellikle Bulut İş Yükü Koruma hizmeti olmak üzere yakın zamanda tanıtılan modüllerden büyüme görebileceğini söyledi. 

Ayrıca analist, şirketin müşteri kazanımlarının hızlanması ve “üst düzey başarı” sayesinde kârlılığın beklenenden daha hızlı artması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC