Meta

RBC 2. Çeyrek için Favori Hisselerini Açıkladı!

Nisan 7, 2023 • 3 dakika okuma süresi
RBC 2. Çeyrek için Favori Hisselerini Açıkladı!

Birçok yatırımcı, yılın ilk çeyreğinde piyasaları sallayan bankacılık krizinin hafiflediğini düşünse de hâlâ bazı makro tehditler var. 

RBC Capital Markets Küresel Araştırma Direktörü Graeme Pearson, hafta başında müşterilerine yazdığı bir notta bu tehditlerin bazılarına değindi: 

2023 yılı; gelir açıklamalarına yönelik beklentilerin düşürülmesi, enflasyonda sarsıntılı bir yumuşama ve FED (ABD merkez bankası) politikalarının dönüşümüne ilişkin belirsizliklere paralel olarak, 2002-2003 ve 2010-2011 dönemlerine benzer bir şekilde kriz sonrası normalleşmenin bir parçası olarak ılımlı kazançların görüleceği bir yıl olacak.

RBC, bu öngörüler ışığında yılın ikinci çeyreğinde yatırımcılara umut vaat edebilecek hisselerin bir listesini paylaştı. 

RBC’nin 2. Çeyrek Favorileri

  • Alnylam Pharmaceuticals (ALNY)
  • Boston Scientific Corporation (BSX) 
  • Crowdstrike Holdings (CRWD) 
  • Diamondback Energy (FANG)
  • Meta Platforms (META)
  • Mastercard (MA)
  • Palo Alto Network (PANW)
  • HEICO Corporation (HEI)
  • PG&E Corporation (PCG)
  • S&P Global (SPGI)

Listenin ilk sıralarında yer alan Alnylam Pharmaceuticals (ALNY) ve Boston Scientific (BSX), RBC’in listeye sonradan dahil ettiği iki hisse oldu.

RNA tedavileri üzerine çalışmalar yapan biyoteknoloji şirketi Alnylam’ın hisseleri, son 12 ayda 32% değer kazandı. 

Analist Luca Issi, Onpattro isimli ilacının genlerimizdeki protein yapılarında mutasyonlara yol açan kardiyak amiloid hastalığının tedavisinde de kullanılmasına yönelik yaptığı çalışmalarla şirketin geleceğinde “yoğun bir dönem” öngörüyor. 

ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) ilacın kullanımına yönelik kararını 8 Ekim’de açıklaması bekleniyor. Analist Issi’ye göre bu onay Alnylam’ın hisselerini daha da güçlendirebilir. 

Yılbaşından bu yana hissesi 8,3% yükselen listenin bir diğer biyoteknoloji şirketi Boston Scientific de yılın ikinci çeyreği için olumlu bir resim çiziyor.

Ne dediler? RBC analisti Shagun Singh şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni cihazları ve açıklayacağı yeni veri çalışmalarıyla “çift haneli hisse başına kazanç (EPS) büyümesi için iyi konumlandığını” söylüyor. 

Enerji sektörünü temsilen listede yer alan Diamondback Energy (FANG), RBC analisti Scott Hanold’a göre “kaliteli varlıklar, güçlü ekonomik büyüme, mineral sahipliği ve su işini birleştirebilen” birkaç şirketten biri. 

Bu da Diamondback’e rekabetçi bir avantaj kazandırıyor. Şirket hissesi 2023’te 3%’ün üzerinde yükseldi. 

Son birkaç yılı çalkantılı geçiren teknoloji hisseleri, 2023’e iyi bir başlangıç yaptı. Öyle ki, RBC listesinde de yer alan Meta (META), yılın başından bu yana 80%’e yakın değer kazandı. 

Analist Brad Erickson, “En büyük kullanıcı tabanına sahip olmanın yanı sıra, bu kullanıcı tabanı hakkında en fazla bilgiye sahip olan Meta, AI etrafında oluşturduğu yatırım döngüsünü tamamladıktan sonra gelirlerinde 15-20%’lik bir artış görebilir” yorumunu yaptı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti