Borsa Yorumları

Ralli Alarmı: 20% Yükselmesi Beklenen Sağlık Hisseleri!

January 17, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Ralli Alarmı: 20% Yükselmesi Beklenen Sağlık Hisseleri!

Sağlık hisseleri 2022’de piyasaya kıyasla üstün performans gösterdi ve bazıları ralliyi bu yıl da sürdürebilir.

Health Care Select Sector SPDR ETF, 2022’de 19,4% düşen S&P 500’den çok daha iyi bir sonuç elde etti ve yılı 3,6% kayıpla tamamladı.

ETF sepetindeki hisseler arasında, takip eden analistlerin en az 55%’i tarafından “AL” notu ile tavsiye edilen ve ortalama fiyat hedefi en az 20% yükselişe işaret eden isimleri taradık.

Analistlerin 58%’i tarafından “AL” notu ile tavsiye edilen CVS (CVS)’nin ortalama fiyat hedefi 28%’lik bir yükseliş potansiyeline işaret ediyor. Geçen yıl piyasaya kıyasla daha küçük bir kayıp yaşayan hisse, 9,7% değer kaybetti.

Bu haftanın başında CVS’den yapılan açıklamada tüm yıl hisse başına gelir rakamının muhtemelen önceki aralığın üst sınırında gerçekleşeceği ve şirket gelirinin önceki tahminleri aşacağı belirtildi.

Glikoz göstergesi üreticisi Dexcom (DXCM) da olumlu tahminler ortaya koyuyor ve dördüncü çeyrek gelirinin FactSet’ten alınan konsensüs beklentilerini aşacağını belirtiyor.

Analistlerin yaklaşık beşte üçü hisseyi “AL” notu ile tavsiye ederken, ortalama fiyat hedefi takriben 22%’lik bir yükseliş potansiyeline işaret ediyor. CVS gibi Dexcom da, büyük farkla olmasa bile S&P 500’ün performansını geride bıraktı ve 15,6% değer kaybetti.

Listede yer alan hisseler arasında 35,9%’luk kayıpla 2022’de en sert darbeyi alan isim Bio-Techne (TECH). Ancak, takip eden analistlerin 70%’i tarafından “AL” notu ile tavsiye edilen ve önümüzdeki yıl 28%’lik bir ralli yapacağı tahmin edilen hisse için 2023 daha aydınlık görünüyor.

Bio-Techne için “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olan notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükselten Wells Fargo analisti Timothy Daley, “uzun vadeli büyüme beklentileri güçlü kalırken değerlemelerin makul seviyelere oturduğunu” belirtti.

FactSet verilerine göre UnitedHealth (UNH)’in cuma günü açıklanan dördüncü çeyrek şirket geliri ve hisse başına gelir verileri analist beklentilerini aştı. Başarılı sağlık ve sigortacılık şirketi ayrıca 2023 için yıllık hisse başına gelir, şirket geliri ve nakit akışı tahminlerini de yineledi.

Analistlerin yaklaşık 75%’i tarafından “AL” notu ile tavsiye edilen UnitedHealth’in ortalama fiyat hedefi 20%’lik bir yükseliş potansiyeli olarak yorumlanabilir. UnitedHealth 2022’de 5,6% değer kazandı.

Ralli Alarmı: 20% Yükselmesi Beklenen Sağlık Hisseleri!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC