Bültenler

Powell’dan Gelen Şahin Açıklamalar Nasdaq ve S&P 500’ü Hızla Düşürdü!

March 8, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Powell’dan Gelen Şahin Açıklamalar Nasdaq ve S&P 500’ü Hızla Düşürdü!

FED Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı ve FED’in yakın gelecekte faiz artırımlarını durdurabileceğine yönelik umutları söndüren şahin açıklamalar, salı günü Wall Street satışlarını tetikledi.

● Seeking Alpha’ya konuşan analist Andrew Hecht şu ifadeleri kullandı: “FED Başkanı Powell’ın sözleri, birincil para politikası aracı FED Fon Faizini kullanarak enflasyonu zor bir hedef olan 2%’ye kadar düşürme kararlılığını piyasalara tekrar hatırlattı.

Enflasyonist baskılar arz yönlü bir ekonomik sorun niteliğinde olmasına karşın FED bu enflasyonu düşürmek için bir resesyon ekonomisi uygulamaya istekli görünüyor.

● FED tutarlı bir duruş sergilemiş olsa da piyasaların FED ile mücadelesi devam ediyor. Faizlerin artmaya devam edeceğine dair aydınlanma, salı günü piyasalara olumsuz yansıdı.

● ABD Kongresi’nde yaptığı olağan yarı resmi konuşmasında, ‘enflasyonist baskıların beklenenden daha güçlü olduğunu’ belirten Powell, “Bu durum, faiz oranlarındaki nihai seviyenin önceki tahminlere göre daha yüksek olma olasılığının güçlü olduğunu gösteriyor.” dedi.

Powell’dan Gelen Şahin Açıklamalar Nasdaq ve S&P 500’ü Hızla Düşürdü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha