ABD Borsası Notları

Powell Konuştu, Hisseler Geriledi

February 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Powell Konuştu, Hisseler Geriledi

ABD hisse senedi endeksleri haftaya Fed Başkanı Powell’ın Mart toplantısında faiz indirimlerine başlanacağına dair beklentileri suya düşürmesinin ardından düşüşle başladı.

Powell, haftasonu verdiği bir röportajda, “Enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde 2%’ye düştüğüne dair daha fazla kanıt görmek istiyoruz.” dedi. Bu hafta veri takvimi sakin olsa da Fed yetkililerinin hafta boyunca konuşma yapması bekleniyor. Dolayısıyla yatırımcılar bu konuşmalardan faiz indirim süreçlerine ilişkin ipucu arayacak.

Gün içinde açıklanacak PMI verileri de ekonomik aktiviteye ilişkin görünüm sunacak. PMI verilerinin 50 seviyesinin üzerinde kalmaya devam etmesi resesyon endişelerini azaltabilir.

Yatırımcılar ayrıca ABD’nin Cuma günü Irak ve Suriye’de hava saldırılarına başladığına dair haber akışını da takip edecek. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, pazar günü ABD’nin İran destekli gruplara karşı “ek saldırılar” yapmayı planladığını söyledi.

Diğer yandan bilanço sezonu devam ederken, McDonald’s (MCD) hisseleri karışık sonuç açıklanmasının ardından hafif geriledi. Caterpillar (CAT) hisseleri ise güçlü finansal sonuçlarla 4%’ten fazla yükseldi.

Bugün piyasa kapanışı sonrasında Palantir’in (PLTR) bilanço açıklaması bekleniyor. Yarın piyasa öncesinde ise Eli Lilly (LLY) ve Spotify (SPOT) finansal sonuçlarını paylaşacak.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🌱 CHEA – Clean Healthy Earth Association

🍏 AAPL – Apple Inc.

🖥️ NVDA – NVIDIA Corporation

🚨 EVBG – Everbridge

🚗 TSLA – Tesla Inc.

💻 AMD – Advanced Micro Devices

🔬 FDMT – 4D Molecular Therapeutics

📡 CAMP – CalAmp Corp.

🤳 SOFI – SoFi Technologies

Powell Konuştu, Hisseler Geriledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq