Temettü Bültenleri

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

September 19, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

Bu hafta portföyüne eklediğin takdirde temettü almaya hak kazanabileceğin hisseler burada!

İşte karşında Midas ile haftanın popüler temettü hisseleri!

🗓 Ex-Date* Tarihlerine Göre Temettü Ödemeleri

Her şeyden önce şunu bilmende fayda var: Temettü almaya hak kazanmak için, şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Bu yüzden aşağıda yer alan tarihler, “son günü” göstermektedir.

Ex-Date ve temettü hakkında daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan “Sözlük” kısmından ulaşabilirsin. 

Omnicom Group (OMC) – 20 Eylül

Bu haftanın popüler temettü listesinin ilk sırasında iletişim alanındaki popüler isimlerden biri olan Omnicom yer alıyor. Yılda 4,11% temettü verimiyle dikkat çeken şirket; reklam, pazarlama ve kurumsal iletişim hizmetleri alanında faaliyet gösteriyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

Restaurants Brands International (QSR) – 20 Eylül 

Amerika ve Kanada merkezli bir fast-food şirketi olan Restaurant Brands International, Burger King ve Popeyes gibi hamburger markalarının yanı sıra Tim Burtons gibi dünya çapında faaliyet gösteren kahve zincirinin de sahibi olarak geçiyor. 2014’te bir holding şirketi olarak kurulan RBI’ın ayrıca Firehouse adında bir restorantı daha bulunuyor. 

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

Broadcom (AVGO) – 21 Eylül

Broadcom, çok çeşitli yarı iletken ve altyapı yazılım ürünlerinin Amerikalı tasarımcısı, geliştiricisi, üreticisi ve küresel tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyor. 1961’de kurulan şirket özellikle yarı iletken krizinde büyük kârlar elde ederken son zamanlarda kurumsal yazılım şirketlerine yönelik yaptığı satın alımlarla kendinden söz ettiriyor.  

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

Medtronic (MDT) – 22 Eylül 

Yılda 3% temettü verimine sahip Medtronic; cihaz tabanlı tıbbi tedaviler ve hizmetlerin geliştirilmesi, üretimi, dağıtımı ve satışı ile uğraşan bir tıbbi teknoloji şirketidir. 1949’da kurulan ve 100.000’nin üzerinde çalışanı olan şirketin merkezi Dublin, İrlanda’da bulunuyor.

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

Midas ile birlikte temettüye dair her şeyi Akademi içeriğimizde bulabilirsin.

📖 Sözlük

*Ex-Date Nedir?

Şirketler temettü için bir hakediş tarihi (Ex-Date) belirler. Temettü almaya hak kazanmak için şirketin belirlediği hakediş tarihine kadar o şirketin hissesini elinde bulundurman gerekir. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsin

**Temettü Verimi Nedir?

Bir şirket temettü dağıttığında, dağıttığı net temettü miktarının hisse fiyatına oranı temettü verimini gösterir. Yıllık temettü oranı da, bir yıl içerisinde ödediği toplam net temettü miktarının hisse fiyatına olan oranıdır.

Şirketler, temettü ödemelerini yıl içerisinde bir kere toptan yapabilecekleri gibi taksitle ödemeyi de tercih edebilirler. Çeyreklik temettü ödemesi yıllık verimin çeyreği, aylık temettü ödemesi de yıllık verimin on ikide biri anlamına gelir.

📁 Bu Bülteni Hazırlarken Okuduğumuz Kaynaklar

Nasdaq Dividend Calendar

Marketbeat Dividend Calendar

Haftanın Popüler Temettü Hisseleri – OMC, QSR, ABVO, MDT

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı