Borsa Yorumları

Popüler Teknoloji Analistinin Favori Hissesi

March 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Popüler Teknoloji Analistinin Favori Hissesi

Evercore ISI’dan Mark Mahaney’in artık yeni bir favorisi var. Geçtiğimiz yıl en fazla değer kaybedenlerden biri: Meta Platforms (META).

Sosyal medya şirketinin görünümünü daha olumlu gördüğünü belirten teknoloji analisti, Facebook’un sahibi olan şirketi 1 numaralı favorisi olarak gösterdi. META daha önce favori listesinde 3. sırada yer alıyordu. Böylece Netflix (NFLX) zirvedeki yerini META’ya kaptırmış oldu.

Analist, Meta’nın Covid sonrasında maliyet yapısını iyileştirmeye çalıştığını vurguladı. İncelemelerde bulunan analist, sosyal medya şirketinin daha fazla reklam geliri elde ettiğini ve Reels segmentinin gelir kaynağı haline gelebilmek için katetmesi gereken bir yol olduğunu kaydetti.

Bunun yanı sıra analist, Meta hisselerinin çarşamba günkü kapanışına kıyasla 48% sıçrama yaparak 12 aylık ortalama fiyat hedefi olan 275 dolara yükselebileceğini düşünüyor. 

Teknoloji hisselerinde geçen yıl yaşanan kıyımın ardından yatırımcıların kaliteli hisse arayışında olacağı yönünde bir beklentiye sahip. Mahaney, 2023’te 50%’nin üzerinde değer kazanan teknoloji hisseleri arasında yer alan Meta’yı kaliteli bir hisse olarak nitelendiriyor.

Net büyük piyasa değerli şirketlerin 82%’sinin, net düşük-orta piyasa değerli şirketlerin ise yalnızca 54%’ünün yılın başından bugüne kadar S&P 500’den daha iyi performans gösterdiğini göz önüne aldığımızda, bu yükselişin ‘spekülatif bir ralli’ değil ‘kaliteli bir ralli’ olduğunu görüyoruz.

Popüler Teknoloji Analistinin Favori Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC