ABD Borsası Notları

Piyasaların Gözü Kulağı Nvidia Bilançosunda

Şubat 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Piyasaların Gözü Kulağı Nvidia Bilançosunda

ABD hisse senedi endeksleri rekor kapanışların ardından bir düzeltme süreci yaşıyor. Dün günü ekside kapatan endekslerde özellikle piyasada ağırlığı yüksek olan ve bugün kapanış sonrası bilanço açıklaması beklenen Nvidia’nın kayıplarının etkili olduğu belirtilebilir. 

Bugün ise üç büyük endeks de güne hafif negatif bir başlangıç gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gün içinde Nvidia’daki hisse performansının endeksin ve diğer yarı iletken hisselerinin seyrinde belirleyici olması beklenebilir. Nvidia (NVDA) bilançosuna ilişkin beklentilere “Beklenen Gün Geldi: Nvidia Bilançosundan Ne Beklenmeli?” başlıklı içerikten ulaşabilirsin. 

Bilanço süreci devam ederken gün içinde siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks (PANW) hisseleri, yıl sonu gelir öngörüsünü düşürdüğü için 22%’den fazla değer kaybetti. Yenilenebilir enerji şirketi SolarEdge Technologies (SEDG) hisseleri de zayıf birinci çeyrek öngörüsü yüzünden 19%’dan fazla geriledi.

Diğer yandan Dow Jones endeksine Amazon’un (AMZN) ekleneceği haberiyle şirket hisseleri değer kazanırken endeksten çıkarılan Walgreens Boots Alliance (WBA) hisseleri değer kaybetti.

Makroekonomik tarafta ise bugün yayınlanacak son Fed toplantısına ilişkin tutanaklar önem arz edecek. Yatırımcılar Fed’in sıkı para politikasına ne kadar devam edeceğine ilişkin ipuçları arayacak. Geçen hafta beklenen soğumayı gösteremeyen enflasyon verileri sonrasında bugün yayınlanacak Fed Tutanaklarının oldukça önemli olacağı ifade edilebilir. FedWatch’a göre Fed’in Mayıs toplantısında da faiz oranında değişikliğe gitmeme ihtimali 67,8% seviyesinde bulunuyor.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🌕 LUNR – Intuitive Machines

🚂 CSX – CSX 

📺 CMCSA – Comcast 

📱 QCOM – Qualcomm 

💻 INTC – Intel 

🔊 SOUN – SoundHound AI

🔐 PANW – Palo Alto Networks

🎮 NVDA – Nvidia 

🛢️ BKR – Baker Hughes 

🛒 AMZN – Amazon.com

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq