Borsa Yorumları

Piyasalardaki Satış Dalgası Bu Hisseler İçin Bir Alım Fırsatı – Goldman

October 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasalardaki Satış Dalgası Bu Hisseler İçin Bir Alım Fırsatı – Goldman

Goldman Sachs’a göre hisselerde son günlerde görülen sert düşüş, daha yüksek faiz oranları ve ekonomik yavaşlamadan oluşan çifte darbeye dayanabilecek şekilde konumlanmış hisseler için bir alım fırsatı sunuyor.

Goldman’ın ABD hisse stratejisti David Kostin “İskonto oranlarına ve bilançolara yönelik engellerin devam etmesini beklememize rağmen, büyüme görünümünde önemli düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görüyoruz.” diyor.

📉 S&P 500 ekim ayında üst üste üçüncü kez değer kaybetme yolunda ilerliyor ve cuma günü temmuz ayındaki son zirvesinden 10% düşerek bir düzeltme sürecine girdi. Yatırımcılar artan tahvil getirileri ve şimdi de Orta Doğu’daki savaşla boğuşurken, son bilanço sezonunun bulanık geçmesi, risk iştahını daha da azalttı.

Yatırım bankası, kısmen dirençli tüketici harcamaları nedeniyle ekonominin konsensüs görüşünden daha az kötüleşeceğine inanıyor. Goldman ekonomistleri, reel GSYH büyümesinin 2024 yılında 2%’ye düşeceğini tahmin ediyor. Bu oran Wall Street’teki ortalama 1%’lik tahminin üzerinde.

👀 Bu nedenle Goldman, birçok konjonktürel hissenin veya ekonomiye duyarlılığı yüksek olanların zarar görmemesi gerektiğine inanıyor. Aslında banka, piyasanın geri kalanından daha düşük performans gösteren ancak güçlü temeller sunan bazı isimler tavsiye ediyor.

Kostin, “Bu nedenle uzun vadeli ve yüksek kaldıraçlı hisselere karşı temkinli olmaya devam ediyoruz ancak yatırımcıların döngüsel satışları bir satın alma fırsatı olarak değerlendirmeleri gerektiğini düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

📍 Bu kapsamda Goldman’ın favori hisselerini inceleyebilirsin:

  • Amkor Technology (AMKR)
  • AGCO (AGCO)
  • Patterson-UTI Energy (PTEN)
  • Devon Energy (DVN)
  • GMS (GMS)
  • Terex (TEX)
  • PVH (PVH)
  • Academy Sports and Outdoors (ASO)
  • Synchrony Financial (SYF)

Piyasalardaki Satış Dalgası Bu Hisseler İçin Bir Alım Fırsatı - Goldman

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC