Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

November 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. İpler Kopuyor (mu?)

S&P 500 ve Nasdaq, dün son iki yılın en uzun kazanç serilerini yakaladı. S&P 500 elde ettiği sekiz günlük art arda kazancın ardından dün 0,8% düşerken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq ise dokuz günlük kazanç serisinin ardından 0,9% geriledi. Dow Jones ise 0,7% değer kaybetti. 

☯️ 2. Denge Çabaları

FED Başkanı Jerome Powell, dün yaptığı açıklamada merkez bankasının enflasyonu düşürmek için yeterince çaba gösterip göstermediğinden emin olmadığını söyledi. Powell, Uluslararası Para Fonu’na yaptığı açıklamada, FED’in 2% enflasyona ulaşma taahhüdünü sürdürdüğünü belirterek, “Böyle bir duruşa ulaştığımızdan emin değiliz.” dedi. Yorumlar, FED’in faiz oranlarını 5,25% ile 5,5% hedef aralığında sabit bırakmasından bir hafta kadar sonra geldi. 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC