Piyasalar

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

November 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da hisseleri çevreyelen bazı riskler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Yeşil Yakıştı

S&P 500 son iki yılın en uzun kazanç serisini yaşayarak yeşilde işlem görmeye devam ediyor. Endeks, şu an sekiz gün üst üste pozitif seyrediyor. Bu en son Kasım 2021’de gerçekleşmişti. Nasdaq da  dokuz pozitif günle iki yıldaki en uzun serisini yakalamış durumda. 

🦾 2. Arm Beklentiyi Kaçırdı

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Eylül ayında halka arz olan Arm Holdings (ARM), halka arzından bu yana ilk bilançosunu açıkladı. Yarı iletken üreticisi, Wall Street’in satış beklentilerini aştı ve kârlı lisanslama segmenti ikiye katlandı. Bununla birlikte, gelir tahmini beklentilerin altında kaldı ve Arm hisseleri piyasa öncesi işlemlerde 5% düştü. 

✨ 3. Medya İçin İyi Bir Gün

Bugün stüdyoların oyuncu sendikalarıyla Hollywood’daki grevleri sona erdiren bir anlaşma imzalaması ve Disney’nin (DIS) güçlü bilançosu, medya hisselerine oldukça olumlu yansıdı. Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists tarafından temsil edilen oyuncular 118 gün önce temmuz ortasında daha iyi ücret, çalışma koşulları, sağlık ve emeklilik hakları talebiyle iş bırakmıştı ancak anlaşmayla birlikte grev eylemi sona erdi. Öte yandan Disney, gelir ve kâr beklentilerini aştığı üçüncü çeyrek bilançosunda Disney+ aboneliklerinin de yıllık bazda arttığını açıkladı. Piyasa öncesi işlemlerde Disney 4%, Warner Bros Discovery (WBD) 2,5%, Comcast (CMCSA) 1% ve Netflix (NFLX) 0,5% yükseldi. 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC