Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

October 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalarda ekim ayındaki karışık görünüm devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. Teknik Zafer

Nasdaq için güzel bir gün! Teknoloji ağırlıklı endeks, dünü hafif yükselişle tamamlayarak dört seanslık kayıp serisini sonlandırdı. Bu kazanç, 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisinin biraz gerilemesiyle geldi. Peki ya diğer iki büyük endeks? Maalesef kırmızıya boyandılar. Dow 190 puan düşerken, S&P 500 yedi puan geriledi. Tahvillerin yanı sıra, yatırımcılar bugünkü bilanço gündemini de yakından takip edecek. Kapanış sonrası Alphabet (GOOGL) ve Microsoft’un (MSFT) rakamları açıklanacak. S&P 500’ün yaklaşık 30%’unun bu hafta bilanço açıklaması planlanıyor. 

✊ 2. Grev Faktörü

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

United Auto Workers’ın hedefli grevleri Detroit’in üç büyük otomobil üreticisinin işlerine ne kadar zarar veriyor? General Motors (GM) bugün açıkladığı üçüncü çeyrek bilançosunda 2023 beklentilerini düşürerek yatırımcıları endişelendirdi. Şirket, rakipleri Ford Motor (F) ve Stellantis (STLA) ile karşılaştırıldığında grevde olan en az UAW üyesine sahip olsa da, yine de darbe alıyor. Ford perşembe günü kapanıştan sonra, Stellantis ise gelecek hafta bilançosunu açıklayacak.

🥤 3. Aç Bi’ Kola!

Coca-Cola (KO) bugün beklentilerin üzerinde kâr ve gelir açıkladı. Şirket bilançosu, içecek şirketinin düşen hisse fiyatı ve endişe verici tüketici eğilimleriyle mücadele ettiği bir dönemde geldi. Coca-Cola enflasyona ayak uydurmak için fiyatları artırdı ancak bu, bazı müşterileri şirketin ürünlerini satın almaktan vazgeçirdi. Yine de şirket 2023 kâr beklentilerini yükseltti.

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC