Borsa Haberleri

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

October 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalarda ekim ayındaki karışık görünüm devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

👀 1. İyi Bir Başlangıç

Hisseler bu haftaya iyi bir başlangıç yaptı ve üç ana ABD endeksi de dün artıda kapandı. Açıklanan ilk bilançolar şu ana kadar oldukça güçlü ve bu hafta daha büyükleri de gelecek. Bugünün programında ayrıca açılış öncesinde açıklanacak olan eylül ayı sanayi üretimi ve perakende satışlar yer alıyor. 

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

🏦 2. Bankalar Bilançoları Kasıp Kavuruyor

Bank of America (BAC) ve Goldman Sachs (GS), JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC) ve Citigroup’un (C) üç aylık rakamlarını açıkladığı geçen haftaki büyük banka bilançoları ivmesini güçlü bir şekilde sürdürüyor. BofA bugünün ilk banka bilançosu oldu ve varlıklarına göre ABD’nin en büyük ikinci bankası, üçüncü çeyrek net faiz gelirinin tahminleri aşmasıyla beklentilerin üzerinde kâr ve gelir açıkladı.

🧑‍💼 3. LinkedIn İşten Çıkarmaları

Microsoft’un (MSFT) sahibi olduğu LinkedIn’in gelir artışındaki yavaşlama işten çıkarmalarla kendini gösteriyor. İş odaklı sosyal ağ, dün yaklaşık 700 çalışanın işine son verdiğini söyledi. Satışlardaki yavaşlama ve işten çıkarmalar, LinkedIn’deki üyelik büyümesinde son yıllarda görülen yukarı yönlü ivmeye rağmen geldi.

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC