Borsa Haberleri

Bank of America Üçüncü Çeyrekte Kârını Artırdı

October 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bank of America Üçüncü Çeyrekte Kârını Artırdı

Bank of America (BAC) yılın üçüncü çeyreğinde beklentilerden güçlü gelen faiz geliriyle kârını analist tahminlerinin üzerinde yükseltti. 

Üçüncü çeyrekte Bank of America’nın kârı 10% artışla 7,8 milyar dolara veya hisse başına 0,90 dolara yükseldi. Şirketin kârı geçen yıl 7,1 milyar dolar veya hisse başına 0,81 dolardı. Ayrıca gelirler de 2,9% artışla 25,32 milyar dolara yükseldi ve beklentilere paralel geldi. 

Bank of America’nın bilançosunun yıldızı faiz geliri oldu. Banka üçüncü çeyrekte faiz gelirlerinin yüksek faiz oranları ve kredi büyümesiyle 4% artarak 14,4 milyar dolara ulaştığını belirtti. Bu rakam da analist tahminlerinin yaklaşık 300 milyon dolar üzerinde. 

CEO Brian Moynihan, bankanın ekonomik baskılara rağmen müşteri kazanmaya devam ettiğini söyledi. Şirkete göre, tüketici bankacılığı mevduatları bu çeyrekte 8% azalırken, segmentin geliri 6% artarak 10,5 milyar dolara ulaştı.

Bilanço açıklamasında Moynihan, “Bunu, ABD tüketici harcamalarının hâlâ geçen yılın yukarısında olduğu ancak yavaşlamaya devam ettiği sağlıklı ve yavaşlayan bir ekonomide yaptık.” dedi. 

Bank hisseleri, bilançonun ardından 1% yükseldi. 

Bank of America Üçüncü Çeyrekte Kârını Artırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC