Bültenler

Piyasa Öncesi – Yıl Sonu

December 27, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Yıl Sonu

Cuma günü açıklanan enflasyon raporu ve bir dizi diğer veri, FED’in ekonomi yavaşlasa bile faiz artırmaya devam edeceğine dair tahminleri değiştirmeye yetmedi. ABD hisseleri dalgalı geçen tatil öncesi seansını yükselişlerle kapadı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Tatil döneminde işlem hacminin iyice düşmesi

● Reel harcamalarda herhangi bir artış olmadığına ve bunun yanı sıra kişisel tüketim harcamaları ve çekirdek kişisel tüketim harcamaları enflasyon oranlarının hâlâ çok yüksek olduğunu gösteren, beklentilerin üzerinde gelen aralık ayı Michigan Üniversitesi Tüketici Duyarlılığı son ölçüm raporu ve kasım ayı Kişisel Gelir ve Harcama Raporu gibi çelişkili ekonomik verilerin yansımaları

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin endeksi yukarıya çekmesi

● S&P 500’ün 3.800 seviyesinde destek bulması

● Yükselen Hazine Getirileri

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Enerji, Kamu Hizmetleri, İletişim Hizmetleri, Finans, Malzeme

● Zayıf: —

Öne Çıkan Hisseler

● 1974’ten bu yana en kötü performans yılını geçirmekte olan Disney (DIS) gözlem altında.

● 2022 Aralık ayında tüm zamanların aylık bazda en kötü performansını gösteren Tesla (TSLA) da dikkatleri üzerine çekiyor.

● S&P 500’den APA Corp.  (APA +4,72%), Carmax (KMX +3,74%) ve Bath & Body Works (BBWI +2.63%) hisseleri cuma günü tabelanın zirvesini zorlayan isimler oldu. APA gibi enerji hisseleri kısmen güçlü ham petrol fiyatları nedeniyle haftayı yükselişle kapadı. KMX bir gün önceki açılış seansında bilanço açıklamasının etkisiyle yaşadığı kayıpları telafi etmeye devam etti. BBWI ise dikkat çekici opsiyonlu işlem hacmiyle birlikte yükselişini sürdürdü.

Piyasa Öncesi - Yıl Sonu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı