Bültenler

Piyasa Öncesi: Yatırımcıların Odağında Veri Takvimi Var

Piyasa Öncesi: Yatırımcıların Odağında Veri Takvimi Var
Google News Icon Takip Et

Borsalar, bugün açıklanacak 4Ç GSYH ve yarın açıklanacak çekirdek kişisel tüketim harcamaları verileri öncesinde yatay seyrederken, bazı hisselerde piyasa öncesi hareketlilik devam ediyor.

✍️ Yılın İlk Çeyreğinin Son İşlem Günü

ABD piyasaları yarın tatil nedeniyle işleme kapalı olacak. Yatırımcılar yükselişle dolu ilk çeyreğin son işlem gününe temkinli başlıyor. Bugün açıklanacak ABD 4Ç GSYH ve yarın açıklanacak Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verileri öncesinde endekslerde yatay bir görünüm takip ediliyor. 

Yarın borsalar işleme kapalı olsa bile açıklanacak veri, Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından takip ettiği bir veri olmasından dolayı faiz indirim sürecine ilişkin ipucu sunarak fiyatlamalarda belirleyici olabilir. 

Öte yandan yarın öğle saatlerinde konuşma gerçekleştirmesi planlanan Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları da para politikasına dair mesajlar içerecek. Güncelde Fed’in haziran toplantısında faiz indirim sürecine başlama ihtimali FedWatch’a göre 61% seviyesinde bulunuyor. 

👀 Hisse Hareketleri

Piyasa Öncesi: Yatırımcıların Odağında Veri Takvimi Var

Bugünün borsa görünümü yatay olsa hisse bazlı ayrışmalar takip ediliyor. 

➕ Yükselişe Geçenler

💄 Estee Lauder (EL) hisseleri, Bank of America’nın hisse görünümünü “NÖTR”den “AL”a yükseltmesiyle yükseldi. Bank of America, şirketin kârlılığındaki toparlanmaya dikkat çekti.

🛋️ RH (RH) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek bilançosunun piyasa beklentilerinin altında kaldığını açıklasa da 2024 için beklenti üstü gelir öngördüğünü bildirmesiyle yükseldi. Şirket yönetimi yıllık gelir büyümesinin 8-10% aralığında olmasını beklediğini açıklayarak analistlerin 6,4%’lük gelir büyümesi tahminlerini aştı.

➖ Düşüşte Olanlar

🧪 Chemours (CC) hisseleri, şirketin mali uygulamalarının iç denetimi konusunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ABD Savcılığı’nın işbirliği yaptığını açıklamasından sonra düştü. İnceleme sürecinde, şirket yöneticilerinin prime bağlı hedeflere ulaşmak için nakit akışlarını manipüle ettiği farkedildi.

💊 Walgreens Boots Alliance (WBA) hisseleri, şirketin ikinci çeyrek bilançosunu yayımlaması sonrasında hafif geriledi. Walgreens, bu çeyrekte 37,05 milyar dolar gelir elde ederek piyasa tahmini olan 35,86 milyar doları aştı. Ancak, şirket “zorlu perakende ortamı” nedeniyle yıllık kâr beklentisini daralttı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC