Bültenler

Piyasa Öncesi – TÜFE’ye Doğru

February 14, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – TÜFE’ye Doğru

Geçen yıl piyasayı en çok hareket ettiren verilerden biri olan Tüketici Fiyat Endeksinin açıklanmasına bir gün kala ralli yapan ABD hisseleri, pazartesi gününü keskin yükselişlerle tamamladı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Mega piyasa değerli şirketlerde endeks performansını destekleyen güçlenme 

● Bugün açıklanacak olan ocak ayı Tüketici Fiyat Endeksiyle ilgili beklenti  

● S&P 500’ün 4.100 puanı geçmesinin ardından alıcıların devreye girmesi 

● Zayıflayan seçenekleri satın alma iştahının devam etmesi

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Bilgi Teknolojileri, Emlak, Temel Tüketim Malları, Finans, İletişim Hizmetleri

● Zayıf: Enerji

Öne Çıkan Hisseler

Twilio: Twilio (TWLO)’nun kârlılığa öncelik veren bir yeniden yapılanma kapsamında çalışan sayısını 17% oranında azaltmasıyla birlikte işten çıkarma konusu tekrar gündemdeydi.

Uber: Veri merkezlerini kapatacağı ve Oracle ve Google Cloud ile yedi yıllık bir bulut bilişim sözleşmesi imzalayacağı haberlerinin ardından Uber (UBER) hisseleri 2%’den fazla değer kaybetti.

Piyasa Öncesi - TÜFE'ye Doğru

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı