Bültenler

Piyasa Öncesi – Toparlanma Göstergeleri

December 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Toparlanma Göstergeleri

Haftalık verilere göre, “devam eden işsizlik sigortası” ve “işsizlik haklarından yararlanma” başvuruları şubat ayından beri en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu veriler, önümüzdeki hafta yapılacak FED politika toplantısı öncesi ekonomideki büyümenin yavaşladığına ve enflasyonun yatışmaya başladığına dair sinyaller verdi. Bunun ardından S&P 500’ün son iki ay içindeki en uzun kayıp serisine son vermesiyle birlikte, ABD hisseleri perşembe gününü yükselişle kapadı.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Son dönemdeki kayıpların ardından sıçrama zamanının gelmiş olması

● Haftalık “ilk” ve “devam eden” işsizlik başvuruları verilerinin getirdiği olumlu tepki

● Birçok mega piyasa değerli isimde nispi güçlenme

● S&P 500’ün bir önceki günün kapanış seviyesini (3933,92) test etmesi ve o seviyede destek oluşması

● Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC), Microsoft (MSFT)’un Activision Blizzard (ATVI) alımını engellemeye hazırlandığına dair haberlerin öğleden sonraki seansta kayıplara neden olması

Öne Çıkan Sektörler

● 11 sektörden 3’ü yeşil bölgede kapanış yaptı. Sağlık (+0,82%) tabelanın en üstünde yer aldı. İsteğe bağlı tüketim malları (-0,60%) son sıraya yerleşti.

Güçlü: İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Bilgi Teknolojileri, Sağlık, Malzeme

Zayıf: İletişim Hizmetleri, Enerji

Öne Çıkan Hisseler

● Tesla (TSLA, -0,3%), Elon Musk’ın bankacılarının yüksek faizli Twitter kredisinin yerine Tesla hisseleri ile desteklenen yeni bir marj kredisi verebilecekleri haberlerinin ardından tekrar düşüş yaşadı.

● Microsoft (MSFT) ve Activision Blizzard (ATVI) hisseleri, FTC’nin iki şirket arasındaki devir anlaşmasını engelleme yönünde bir dava açacağı haberleri üzerine değer kaybetti.

MOMO, beklentilerin üzerinde bir bilanço açıklamasının ardından 30% yükseliş kaydetti.

● Diğer hareketli hisseler: GME (+11,37%), MMAT (-10,73%), MMTLP (-58,64%), MULN (-0,52%), COSM (-25,21%), SMMT (+17,21%), CVNA (+29,50%), PHVS (+356,57%).

Piyasa Öncesi - Toparlanma Göstergeleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı