Bültenler

Piyasa Öncesi – Temel Tüketim Sektöründe Zayıflık

January 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Temel Tüketim Sektöründe Zayıflık

ABD hisseleri salı gününü yükselişle tamamladı. Perşembe günü açıklanacak olan aralık ayı tüketici fiyat enflasyon verisi öncesinde ve bu haftanın son günlerindeki şirket bilanço raporları sezonunun başlangıcında, yeni yıldaki ralliyi uzattı ve daha önceki kayıplarını telafi etti.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Hazine getirilerindeki dikkate değer artış

● Mega piyasa değerli şirket hisselerinin çoğunda endeks performansını destekleyen yükselişler görülmesi

● S&P 500’ün 50 günlük hareketli ortalamasının (3.907) üzerine çıkması

● Perşembe günü açıklanacak olan aralık ayı TÜFE verisi ve ardından cuma günü açıklanacak olan banka bilançoları öncesinde yaşanan tereddütler

● Geçen cuma günü açıklanan istihdam raporu ve ISM İmalat Dışı Endeksi’nin ardından görülen hevesin bir miktar azalması

Öne Çıkan Sektörler

● Güçlü: Sağlık, İletişim Hizmetleri, İsteğe Bağlı Tüketim Malları, Malzeme, Enerji, Sanayi

● Zayıf: Temel Tüketim Malları

Öne Çıkan Hisseler

● S&P 500’de işlem gören Steris (STE, +6,49%), Agilent (A, +5,19%) ve First Solar (FSLR, +5.23%) günün en çok kazanan isimleri oldu.

Steris diğer tıbbi cihaz hisseleriyle birlikte yükselirken Agilent yeni bir geri satın alma programı açıklayarak Wells Fargo’nun hisse için notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncellemesini sağladı.

● Ayrıca bir önceki gece JPMorgan Konferansı’nda açıkladığı tahminleri beklentilerin altında kalan Illumina (ILMN, -5,49%) günün en kötü performansını gösteren hisse oldu.

Piyasa Öncesi - Temel Tüketim Sektöründe Zayıflık

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı