Bültenler

Piyasa Öncesi – Meme Hisseleri Yükselişte

November 15, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – Meme Hisseleri Yükselişte

Yatırımcılar FED yetkililerinin sergilediği karmaşık yaklaşımları değerlendirirken ve geçen hafta beklentilerden iyi gelen enflasyon verisinin ardından yaşanan rallinin devam edeceğine dair inançlarını yitirmiş gibi görünürken, ABD hisseleri daha önce kazandıklarının hepsini bırakarak pazartesi günü seansın en düşük seviyelerine yakın bir kapanış yaptı.

Hareketli Sektörler

● Öğleden sonraki işlemlerde, kapanış zilinin hemen öncesinde bir dirençle karşılaşıncaya kadar S&P 500’ü 4.000’in üzerine taşıyan enerji sektörü (+3,1%) kazananlar listesinin başını çekti.

● Kazananlar listesinde yer alan diğer önemli gruplar ise şunlar: İsteğe bağlı tüketim (+2,5%), iletişim hizmetleri (+2,5%), bilişim teknolojileri (+1,7%), malzeme (+1,2%) sektörleri ve yarı iletken hisseleri.

● Philadelphia Yarı İletken Endeksi 3,1% yükselerek haftalık yükselişini 14,9%’a taşıdı.

Öne Çıkan Hisseler

Meta (META), kendi “Metaverse” sanal dünya vizyonu ile uğraşıyor olmasına rağmen diğer şirketler de bu alana yatırım yapmaya devam ediyor. Apple (AAPL)’ın kendi “sanal dünyasını” hayata geçirmeye çalıştığı haberleri gelirken, Nike (NKE) yeni bir “Dot Swoosh” sanal dünya platformu kurdu.

AMC (AMC) hisseleri şirket tarihinin en büyük kasım ayı açılışı için ülke içi rekorunu kırmasının ardından marjinal bir yükseliş kaydetti. Şirket, Black Panther:  Wakanda Forever sayesinde perşembe gününden pazar gününe kadar tüm dünyada 4,9 milyon izleyici rakamı yakaladıklarını duyurdu.

Getty Images (GETY) dalgalı bir seans yaşadı ve kazanç raporunun açıklanması öncesinde regüler işlemlerde 30% yükseldi. Genel itibarıyla bakıldığında açıklanan rakamlar beklentilerin altında kaldı ve GETY hisseleri ilerleyen saatlerde sert bir inişle 20% değer kaybetti.

Bed Bath & Beyond (BBBY), borçlarının bir kısmını ödeyebilmek için 11,7 milyon adet hisse ihraç edebileceğini açıklamasının ardından 5% değer kaybetti.

● Elon Musk, astronomik ödeme paketleri nedeniyle bir Tesla (TSLA) hissedarının açtığı dava haberiyle gündemde kalmaya devam ediyor. Musk’ın Twitter platformunu hızla değiştirmeye devam ettiği süreçte SpaceX, Twitter’da büyük bir reklam kampanyası satın alıyor.

● Diğer hareketli hisseler: DWAC (+10,92%), MMTLP (+15,45%), AMC (+1,94%), XELA (+45,61%), MULN (-1,78%), ROOT (-6,21%), ISIG (+27,91%) ve CRO.X (+9,23%).

Piyasa Öncesi - Meme Hisseleri Yükselişte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı