Borsa Haberleri

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

November 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Snap (SNAP) hisseleri, Amazon’un (AMZN) kullanıcıların Snapchat uygulaması içindeki reklamlar üzerinden doğrudan alışveriş yapmasına izin vereceği haberlerinin ardından 4% yükseldi. İlk etapta ABD’deki müşteriler için uygulamaya konulan anlaşma, e-ticaret devi ile Meta (META) arasında geçen hafta Facebook ve Instagram üzerinden alışveriş için yapılan benzer bir anlaşmayı izliyor. 

📈 Azenta (AZTA) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek bilançosunda beklentileri aşmasının yanı sıra 2024 mali yılında ek 500 milyon dolarlık bir hisse geri alım programı açıklamasının ardından 7% değer kazandı.

📈 Viking Therapeutics (VKTX) bir karaciğer hastalığının tedavisi için üzerinde çalıştığı bir ilaca yönelik olumlu bulgular açıkladı ve hisse 5% yükseldi. 

📉 The Beauty Health Company (SKIN) beklentilerin altında ABD gelirleri sebebiyle 2023 satış beklentisini düşürdü ve hisse 51% değer kaybetti. Şirket, 2023’te net satışlarının 461 milyon dolarlık konsensüsün oldukça altında, 385 milyon ile 400 milyon dolar aralığında gelmesini bekliyor.

📉 Fisker (FSR) üçüncü çeyrek bilançosunun analist tahminlerini karşılayamasının ardından 14% geriledi.

Piyasa Öncesi İşlemlerin Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha