Amazon

Meta-Amazon İşbirliği: Sosyal Medyadan Doğrudan Alışveriş

November 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Meta-Amazon İşbirliği: Sosyal Medyadan Doğrudan Alışveriş

Meta Platforms (META), kullanıcıların Facebook ve Instagram hesaplarını Amazon’a (AMZN) bağlayarak sosyal medya uygulamalarındaki tanıtımlardan doğrudan ürün satın alabilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sundu.

Bir Amazon sözcüsü, “Müşteriler, Amazon’un Facebook ve Instagram reklamlarından alışveriş yapabilecek ve sosyal medya uygulamalarından ayrılmadan Amazon ile ödeme yapabilecekler. ABD’deki müşteriler, Facebook ve Instagram’daki belirli Amazon ürün reklamlarında gerçek zamanlı fiyatlandırma, Prime uygunluğu, teslimat tahminleri ve ürün ayrıntılarını görecekler.” dedi. 

Yeni özelliğin, son yıllarda Apple’ın (AAPL) 2021 iOS gizlilik değişikliklerinin hedefli reklamları etkilemesiyle büyük bir darbe alan Meta’nın reklam gelirlerini artırması bekleniyor.

Dijital pazarlama firması Disruptive Digital’in eş CEO’su ve eski Facebook çalışanı Maurice Rahmey, yeni özelliğin hedefli reklamları geliştireceğini ve “Meta, Amazon ve reklamverenler için büyük bir gelir fırsatı olabileceğini” söyledi. 

Meta-Amazon İşbirliği: Sosyal Medyadan Doğrudan Alışveriş

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha