Bültenler

Piyasa Öncesi – FED Yetkilileri Konuşuyor

November 29, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – FED Yetkilileri Konuşuyor

Çin’deki protestoların küresel büyümeyi tehlikeye sokması ve FED yetkililerinin enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarında daha fazla artışa gerek duyulacağını ifade etmesinin etkisiyle ABD hisseleri pazartesi günü neredeyse son üç haftanın en kötü gününü geçirdi.

Borsayı Hareket Ettirenler

● Çin’de sıfır-COVID politikasına karşı sosyal protestoların arttığına dair haberler nedeniyle küresel büyüme ile ilgili endişeler

● S&P 500’ün 200 günlük hareketli ortalamasına (4.054) yaklaşmasıyla birlikte konsolidasyon anlayışının öne çıkması

● Bu haftasonuna doğru açıklanacak olan temel ekonomi verisi öncesinde yaşanan tereddüt

● Apple’ın, sektör performansı üzerinde baskı oluşturan büyük değer kaybı

Öne Çıkan Sektörler

● Tüm sektörler kırmızı bölgede kapanış yaptı. Temel tüketici ürünleri (-0,38%) en az kaybeden sektör olurken en çok kaybeden ise emlak (-2,81%) sektörü oldu.

● Güçlü Sektörler: Çin Teknoloji Hisseleri

● Zayıf Sektörler: Enerji, Kamu Hizmetleri, Malzeme, Emlak, Bilgi Teknolojisi

Öne Çıkan Hisseler

● Bloomberg’in, Çin’deki Foxconn tesisindeki protestolar yüzünden 6 milyon iPhone Pro modelinin zayi olabileceğine dair haberi üzerine Apple (AAPL, -2,6%) büyük değer kaybı yaşadı.

● Çinli e-ticaret şirketi Pinduoduo (PDD) hisseleri, beklentileri aşan bir kazanç tahmini açıklamasının ardından son bir yılın en yüksek seviyesine tırmandı.

● Yahoo, reklam ağı Taboola’nın 25% hissesini satın aldı. Taboola hisseleri 20% yükseldi.

● Diğer hareketli hisseler: AVXL (-23,46%), GCT (+28,73%), MMTLP (-1,79%), MULN (-3,35%), AXSM (+31,54%), COSM (+35,20%) ve HLBZ (-18,48%).

Piyasa Öncesi - FED Yetkilileri Konuşuyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı