Bültenler

Piyasa Öncesi – FED Tutanaklarına Doğru

November 23, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesi – FED Tutanaklarına Doğru

Yatırımcılar Çin’deki yeni COVID-19 kısıtlamalarının etkisini tartarken ve çarşamba günü yayımlanacak olan FED’in son toplantı tutanakları beklenirken, ABD hisseleri salı gününü yükselişle tamamladı.

Hareketli Sektörler

● 11 S&P 500 sektörünün tamamı 0,5% (emlak) ile 3,2% (enerji) arasında değişen oranlarda yükselişlerle kapanış yaptı.

● Son seanslarda kayıplar yaşayan mega piyasa değerli şirketlerin hisseleri bugün bir miktar toparlandı. S&P 500’ün 1,4%’lük artışına karşın Vanguard Mega Cap Growth ETF (MGK) fonunun değeri 1,5% yükseliş kaydetti.

Öne Çıkan Hisseler

Gamestop (GME) hisseleri, Carl Icahn’ın halen büyük miktarda “short” pozisyonunda olduğuna yönelik haberlerin ardından çok az yükseldi.

Dollar Tree (DLTR), yükselen maliyetler sebebiyle zayıf bir tam yıl kâr tahmini açıklamasının ardından 8% değer kaybetti.

Deere (D) mali raporlarını çarşamba günü seans başında açıklayacak.

● Diğer hareketli hisseler: MMAT (-6,02%), DWAC (+5,72%), MMTLP (-12,45%), MULN (-11,50%), SOFI (-4,72%), PSNY (+20,49%) ve OBSV (+16,54%).

Piyasa Öncesi - FED Tutanaklarına Doğru

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı